Centrum Dialogu Społecznego
+48 343 707 696 / +48 780 031 217

CZĘSTOCHOWA UDZIELI POMOCY FINANSOWEJ KAMIEŃCOWI PODOLSKIEMU. KAŻDY MOŻE TEŻ WPŁACAĆ PIENIĄDZE NA KONTO

To miasto bliźniacze Częstochowy w Ukrainie. O przekazaniu mu środków z przeznaczeniem na pomoc ofiarom rosyjskiej agresji zdecydowała Rada Miasta. Wszyscy możemy jednak wpłacać pieniądza na konto tego miasta.


W swojej uchwale przyjętej 3 marca radni zdecydowali, że z tegorocznego budżetu Gminy Miasta Częstochowy do Kamieńca Podolskiego trafi pomoc w wysokości 50 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na zakupy rzeczowe dla osób poszkodowanych w wyniku działań wojennych Federacji Rosyjskiej. Trafią zarówno do samej społeczności lokalnej Kamieńca Podolskiego, jak i uchodźczyń i uchodźców z różnych części Ukrainy, którzy – uciekając przed zmasowanymi atakami na ich miasta – szukają tam schronienia.

Szczegółowe warunki udzielenia tego wsparcia, przeznaczenia i zasady rozliczenia tych środków określi umowa między zaprzyjaźnionymi miastami. Podjęcie tego rodzaju uchwały było możliwe na podstawie ustaw o finansach publicznych i o samorządzie gminnym, jak i przyjętej już 14 lat temu uchwały Rady Miasta w sprawie podpisania Umowy Miast Bliźniaczych między Częstochową i Kamieńcem Podolskim.

Kamieniec Podolski jest jednym z ukraińskich miast, które proszą także nas wszystkich o wpłaty na konta ich samorządów lub działających na miejscu organizacji charytatywnych. Oto dane do przelewów na rzecz Kamieńca Podolskiego:

Dane odbiorcy: Kamianets-Podilskyi City Council
Adres: Maydan Vidrodzhennya 1, Kamianets-Podilskyi, Khmelnytskyi Oblast, 32300 Ukraine (UA)
Bank: JSC CB Privatbank, 1D Hrushevskoho Str., Kyiv 01001, Ukraine
IBAN: UA263154050000025551052400419
SWIFT: PBANUA2X
Tytuł: pomoc charytatywna

Wpłat można dokonywać również na rachunki w bankach zagranicznych:

Commerzbank AG, Frankfurt am Main, Germany
nr rachunku: 400886700401
SWIFT: COBADEFF

J.P.Morgan AG, Frankfurt am Main, Germany
nr rachunku: 6231605145
SWIFT: CHASDEFX

O możliwościach wspierania Kamieńca Podolskiego, Ivano-Frankivska oraz Winnicy informowaliśmy już we wczorajszym komunikacie. https://www.czestochowa.pl/charytatywne-konta-zaprzyjaznionych-miast-z-ukrainy