Centrum Dialogu Społecznego
+48 343 707 696 / +48 780 031 217

POLSKA MISJA MEDYCZNA CZEKA NA NASZE WSPARCIE

To wyspecjalizowana organizacja zajmująca się m.in. zakupem i transportem leków dla walczącej Ukrainy. O przekazywanie środków na jej konto zaapelowało m.in. Ministerstwo Zdrowia.


Datki można wpłacać przez tę stronę lub przelewem na numer konta: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z tytułem: Ukraina.

Warto śledzić także fanpejdż PMM na Facebooku.Także tam można przekazać wsparcie finansowe.

Polska Misja Medyczna informuje, że stale monitoruje sytuację w Ukrainie, działania tamtejszych organizacji pomagających na miejscu, sprawdza wszystkie możliwości współpracy. Zebrane środki zostaną przekazane na zapewnienie szybkiego wsparcia medycznego, zakup niezbędnych środków medycznych i przekazanie ich lokalnej organizacji pomocowej. Polska Misja Medyczna zapewnia też, że jest gotowa do rozpoczęcia pilnej misji pomocowej w Ukrainie.

Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna to pozarządowa organizacja non-profit, zajmująca się profesjonalną pomocą medyczną ofiarom wojen, katastrof i kataklizmów.Została założona w 1999 roku przez lekarzy i pielęgniarki (wolontariuszy) po wybuchu konfliktu w Kosowie.

Ministerstwo Zdrowia, Główny Inspektor Farmaceutyczny oraz Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zaapelowali też o rezygnację z indywidualnych zbiórek leków dla Ukrainy – na rzecz akcji organizowanych lub koordynowanych w ramach działań statutowych Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

m.in. na podst. informacji ze strony Ministerstwa Zdrowia