Centrum Dialogu Społecznego
+48 343 707 696 / +48 780 031 217

PORTAL PRAWNY DLA OSÓB UCIEKAJĄCYCH Z UKRAINY


Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, w obliczu trwającego kryzysu spowodowanego działaniami zbrojnymi Rosji w Ukrainie, prowadzi portal http://www.ukraina.interwencjaprawna.pl

Jest dostępny w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.


Portal służy osobom pomagającym uchodźcom i uchodźczyniom z Ukrainy – jest bazą wiedzy z najnowszymi informacjami o prawie oraz z odpowiedziami na najczęściej zadawane przez uchodźców i NGO pytania. Nad portalem czuwają eksperci i ekspertki, specjalizujący się w prawie migracyjnym.
Mając na uwadze stale zmieniające się zasady oraz indywidualne przypadki, organizacjom, grupom nieformalnym oraz punktom recepcyjnym i informacyjnym oferowane są szybkie porady prawne.


Dyżury prawne dla organizacji organizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 10-16. Pytania przyjmowane są przez specjalny formularz dostępny na portalu, a odpowiedzi na zadane pytania mają być, w miarę możliwości, udzielane niezwłocznie.


Trzecim pionem działalności Stowarzyszenia są bezpłatne szkolenia prawne dla osób pomagających. Są to szkolenia z zakresu prawa migracyjnego i azylowego, w szczególności z legalizacji pobytu, udzielania ochrony międzynarodowej, praw dzieci - migrantów, wykonywania legalnej pracy w Polsce oraz dyskryminacji.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są 24 godziny na dobę poprzez dedykowany formularz dostępny na portalu.


http://www.ukraina.interwencjaprawna.pl